Webdesign, e-shopy, SEO, PPC, online full service
 • +421 948 118 919
 • info@webgaleria.sk

  Blog

  Internetový cargokult

  V Pacifiku žijú kmene domorodcov, ktoré stavajú drevené lietadlá, veže, runwaye a prístavy. Za druhej svetovej zistili, že z neba a mora prichádzajú samé dobré veci zvané cargo. Ako?

  Keď Američania tiahli na Japonsko a obsadzovali ostrov po ostrove, stavali na nich letiská a prístavy. Lode a lietadlá priviezli tovar, ktorý sa dostal do rúk aj domorodcom. Z logiky veci vyplýva, že keď postavíme letisko, príde z neba cargo.

  Tejto zábave sa venujú už dlho a cargo stále neprichádza. Tuning drevených lietadiel je stále kvalitnejší. A cargo nechodí. Slúchadlá dispečera z kokosových orechov sú stále podobnejšie originálom. Cargo nič.

  Miestny šaman v tom má jasno. Vrtuľa nemá správny tvar. Treba ju vymeniť a cargo príde. Že na príchod carga je potrebný priemysel, vývoj a technika niekde za morom, je pre domorodcov a ich duchovného vodcu príliš abstraktné.

  Z tohto celého cirkusu sa za polstoročie stalo náboženstvo, ktoré sa nazýva Cargokult.

  Zábava najväčšia? Sú domorodci primitívi, a nám, vyspelej spoločnosti, nesiahajú ani po členky? Nie.

  cargokult1

   

  Niečo úplne rovnaké môžeme sledovať denne u nás na Slovensku. Postavíme chrám a božstvo príde. Diaľnica? Príde biznis. Turistické centrum s 10-jazyčnými terminálmi niekde v Prdelákove? Prídu turisti. Chrumkavý web? Návštevníci prídu a začnú kupovať naše super produkty.

  Neprídu. A nezačnú.

  Web sú základy baráku. Tu treba začať. Ak budú spravené zle, návštevníci prídu, ale nekúpia. Treba ich na Váš web dostať. A aby ich po príchode už nič neodradilo. Neodradenie od akcie je základná funkcia webu. Tu má čmeliak žihadlo.

  Pekný web je super, ale samotný kšeft nespraví. Denne sa stretávam s klientmi, ktorí chcú web, a čakajú, že príde cargo.

  Web je len jedna z desiatich vecí, ktoré treba spraviť. Firmy potrebujú brand, štýl komunikácie, dostať ľudí na web. Komunikovať na nete krížom-krážom. Presne chápať, kto je ich klient a čo chce. A musia perfektne odviesť svoju robotu. Konkurencia je len na klik ďaleko.

  Keď sú tieto veci jasné, môžeme robiť web, ktorý bude zarábať. So všetkými týmito vecami Vám bez problémov pomôžeme. Chceme, aby Vám to zarábalo. Ale žatva bude najskôr za pol roka.

  Nerobte z webov cargokult.

  Foto: http://therightstuff.biz/2015/06/01/cargo-cult-liberalism/

  Internety všetkých krajín, spojme sa!

  Neskrývame know how, Zdieľame tipy a triky a ak treba poradíme s biznisom. Oplatí sa zostať s nami v kontakte.

  Kontakt